Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do konce roku bez fotbalu ...

28. 10. 2020

 

Komuniké ze zasedání Výkonného výboru FAČR (27. 10. 2020)

V úterý 27. října 2020 se sešel prostřednictvím online videokonference Výkonný výbor FAČR, který na svém zasedání rozhodl v těchto věcech:

VV FAČR schvaluje po dobu pandemie formu distančního zasedání VV FAČR s využitím online elektronických zařízení.

VV FAČR schvaluje, že se soutěžní ročník 2020/21, ohledně mistrovských a pohárových soutěží, vyjma soutěží v příslušnosti Ligové fotbalové asociace, přerušuje do dne 31. 12. 2020 do 23:59 hod. Po dobu přerušení nejsou řídící orgány soutěže oprávněny schválit konání mistrovských a pohárových utkání.

VV FAČR schvaluje novelizaci Evidenčního a registračního řádu FAČR, a to s platností od 27. 10. 2020.

VV FAČR schvaluje po dobu pandemie formu distančního zasedání Sboru rozhodců FAČR s využitím online elektronických zařízení.

VV FAČR schvaluje mechanismus fungování provizorní skupiny tří fyzických osob, které budou nasazovat rozhodčí a delegáty při restartu utkání profesionálních soutěží. Jedna osoba bude nominována do této skupiny za FAČR, další za LFA a třetí jméno bude společnou nominací LFA a FAČR. Tato trojice bude mít omezený mandát do okamžiku jmenování nové řádné KR FAČR a o jejím personálním obsazení rozhodne VV FAČR per rollam do pondělí 2.11.2020.

VV FAČR pověřil Sekretariát FAČR přípravou právní analýzy, jakým způsobem dále pokračovat v případě jmenování nového složení KR ŘKČ FAČR.

VV FAČR se shodl na tom, že neplánuje svolat Mimořádnou valnou hromadu. Nejdříve proběhnou od ledna do března 2021 valné hromady jednotlivých OFS a KFS, následně se bude, a to ještě před finálovým turnajem EURO, konat řádná valná hromada, která bude zároveň valnou hromadou volební.

VV FAČR bere na vědomí informace o dalších krocích a aktuálních opatřeních ze strany Asociace, které mají jednak reagovat na aktuální situaci kolem trestně stíhaných osob a také jí předcházet směrem do budoucna.

 

Převzato z oficiálních stránek FAČR

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář