3.6.2012

24. kolo III.tř sk. B

Radošovice - Velíš 0:0

Oboustranná bída ...

Popravdě nevím, co o tomto utkání napsat... Zápas chudý na branky byl chudý i na zaznamenáníhodné momenty. Ale pár by se jich přece jen našlo - v první půli měli domácí dvě dobré příležitosti. Ale nejdříve selhal jejich útočník, pak se předvedl náš golman. Naše pokusy domácí obrana a brankář likvidovali v pohodě, jen jednou musel radošovický golman zakročit tygřím skokem, když vyrážel tečovanou střelu J. Kováče. Našemu týmu dělal veliké problémy terén - tak špatné hřiště abyste na okrese pohledali... Nedařilo se zpracování ani rozehrávka a hra také podle toho vypadala. Druhý poločas se moc nelišil od toho prvního - na hřišti probíhala koncentrovaná fotbalová bída, ochucená nepřesnostmi a minelami na obou stranách. Ke konci jsme se dostali do několika náznaků příležitostí, ale u náznaků také zůstalo. Domácí odpověděli pár nebezpečnými brejky, které jsme i se štěstím dokázali pohlídat. V samém závěru mohl o třech bodech pro náš tým rozhodnout J. Kováč, ale metr před brankou nedokázal trefit míč po prudké přihrávce po zemi...

Pro diváka velká nuda, pro fotbalisty utrpení (no, možná to platí i obráceně...) - zasloužená bezgólová plichta.

Rozhodčí: Mareš

Branky Velíše: -

Sestava: M. Štika - M. Kocourek, L. Prokop, J. Buchal, P. Mach(ŽK) - M. Spurný, J. Spurný, O. Štika(C), L. Buchal - P. Jiráček(ŽK), J. Kováč

Střídání: 75. A. Urban za M. Spurného

18.kolo OP ml. žáků (7+1)

Velíš - Krhanice 2:1

Do utkání, ve kterém šlo o 6. místo v tabulce, jsme nastoupily v plné sestavě. Hned od začátku zápasu jsme začali náporem a to se nám vyplatilo - Tomáš Kakos pěkně přihrál svému bratrovi Josefu Kakosovi a ten pěknou střelou z dálky překvapil v první minutě zápasu hostujícícho golmana - 1:0! Naši hráči hráli stále aktivně a do žádné větší šance soupeře nepouštěli. Celý první poločas se hrál vyrovnaný fotbal a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 pro náš tým. Do druhého poločasu jsme nastoupili nekoncentrovaní a to se projevilo na tlaku krhanického týmu, kterému se povedlo z volného přímého kopu v 38. minutě srovnat na 1:1. To velíšské hráče probralo a znovu začali tlačit hostujícíc tým. Měli jsem opravdu několik vyložených šancí, které jsme bohužel neproměnili. Až se do hry zapojil golman Arnošt a pěknou střelou k tyči poslal v 53. minutě náš tým opět do vedení! Tento pro nás uspokojivý výsledek jsme udrželi až do konce zápasu a mohli jsme se tak radovat nejen ze 3 bodíků, ale také z krásného konečného 6. místa.

Branky: J. Kakos, A. Razima