26. 8. 2019

25.8.2019

1. kolo III. třídy sk. B

Velíš  -  Struhařov B   2:1   (0:1)

První minuty ve III. třídě jsme začali trochu nervózně a dovolili jsme hostům první šanci, kterou ale nevyužili. Pak už ale bylo naše mužstvo nebezpečnější a začalo si vytvářet příležitosti. Jenže hlavní bolestí bylo jejich proměňování - D. Toula neproměnil dva sólové nájezdy, V. Ivanov pálil z dobré pozice těsně vedle... A tak přišel trest - brejk hostů a sólo struhařovského útočníka, zakončené gólovou střelou - 15. minuta, 0:1. Po inkasované brance ale náš tlak nepolevil a opět jsme si začali vytvářet gólové příležitosti, které jsme ovšem spalovali - další šance D. Touly skončila střelou do tyče, M. Matějka protáhl pěknou střelou golmana, hlavička O. Štiky šla pouze do náručí brankáře. Největší šanci měl v závěru poločasu M. Matějka, na tři pokusy se mu nepodařilo dopravit z malého vápna míč do sítě, do střel se mu vždy na brankové čáře vrhl struhařovský obránce. Druhý poločas už byl vyrovnanější a tolik příležitostí k vidění nebylo. Ale přišlo šťastné vyrovnání - v 65. minutě rozehrál přímý kop z poloviny hřiště J. Buchal, míč proletěl vápnem a překvapivě propadl za záda hostujícího brankáře - 1:1! Pak jsme opět zazdili několik nadějných příležitostí (J. Kakos, M. Matějka, J. Spurný), ale spravedlnost nebyla slepá - v 78. minutě procpal míč za brankovou čáru na druhý pokus O. Štika a vystřelil tak našemu týmu premiérové tři body ve III. třídě.

Rozhodčí: Shapoval

Branky Velíše:  65. J. Buchal, 78. O. Štika

Sestava: R. Jiráček -  J. Buchal, P. Brabenec, M. Kocourek, P. Coufal, P. Mach (ŽK) - D. Koten, O. Štika, M. Matějka, V. Ivanov  -  D. Toula

Střídali: 45. J. Kakos za D. Kotena, 60. J. Spurný za D. Toulu, 67. M. Dub za P. Macha