2. 9. 2019

1.9.2019

2. kolo III. třídy sk. B

Velíš  -  Nesperská Lhota   1:4   (0:2)

Derby z Nesperkou ovládli od začátku hosté, prvních 15 minut bylo pro náš tým doslova hororových. V 5. minutě jsme si neporadili se standardkou, po které nakonec střílel útočník přesně k tyči - 0:1. Za dalších pět minut bylo ještě hůř, nezachytili jsme bleskový brejk, který zakončili hosté střelou do prázdné branky - 0:2! Pak jsme ještě přežili jednu velkou šanci a konečně jsme se začali trochu zvedat. Jenže naše akce nebyly tak přímočaré a nebezpečné. Za poločas jsme si vytvořili dvě větší příležitosti, v obou se objevil J. Kakos. Bohužel v té první přestřelil branku, ve druhé hlavičkoval také nepřesně nad branku. To hosté nás potrápili víc, do konce poločasu mohli ještě minimálně jednu branku přidat, ale byli také nepřesní. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se pokusíme vstřelit co nejdříve kontaktní gól. Jenže v 50. minutě zhatil soupeř naše plány a po nedorozumění v obraně Nesperka pohodlně zvýšila na 0:3! Nevzdali jsme se a bojovali, ale bylo to od nás hodně upracované. Do šancí jsme se ale dostali, bohužel V. Ivanov a po něm M. Matějka pálili jen do brankáře. V 70. minutě jsme se konečně dočkali, z přímáku se parádně trefil M. Matějka - 1:3. Za pět minut mohlo být ještě veseleji, jenže D. Koten po samostatném průniku trefil jen tyč... Prakticky vzápětí předvedli hosté brejk, který jsme nezachytili a potvrdilo se pravidlo nedáš/dostaneš - a bylo to 1:4. V úplném závěru se odehrála velmi nepříjemná událost - po kontaktu brankáře Nesperské Lhoty s D. Toulou golman nekontrolovaně dopadl a začali dramatické chvíle, které bychom raději neviděli. Pro zraněného brankáře D. Langera nakonec dorazila záchranka a odvezla ho do nemocnice... Hráč je naštěstí v pořádku a doufáme, že už brzy se opět objeví na hřišti.

Rozhodčí: Hejný

Branky Velíše:  70. M. Matějka

Sestava: M. Štika -  J. Buchal, P. Brabenec, M. Kocourek, M. Dub, P. Mach - P. Coufal, O. Štika, M. Matějka, V. Ivanov (ŽK)  -  J. Kakos

Střídali: 25. D. Toula za M. Duba, 45. R. Jiráček za M. Kocourka, 60. D. Koten za J. Kakose, 70. J. Spurný za O. Štiku, 80. J. Prokop za P. Macha